Polifunkcinis pastatas,

Aukštoji kilunarinių menų akademija su viešbučiu ir restoranu

ART OF FOOD

PAGRINDINĖ IDEJA - SUKURTI RYŠĮ SU PAGRINDINIU MIESTO OBJEKTU ESANČIU PIEŠAIS - KAUNO PILIMI. SIEKTA ATKARTOTI APLINKOJE DOMINUOJANČIUS ŠLAITINIUS STOGUS, SPALVIŠKUMĄ, SENAMIESČIO POJUTĮ.

Nagrinėjama teritorija yra šalia kultūros paveldo: Senamiesčio, bei kitų jame esančių objektų ir teritorijų. Būtent todėl sklypas patenka į vizualinės apsaugos pozonį. Todėl būtina projektuojant atsižvelgti į aplink sklypą supančią aplinką, architektūrą, bei aukštingumą.

Sklypas yra pačioje miesto šerdyje, centre - tai prestižinė vieta, šalia piliamiesčio ir senamiesčio. Puikus susisiekimas su aplink esančiais miestais, bei mikrorajonais. Taip pat švystyta viešojo transporto sistema. Svarbiausi objektai pasiekiami vos per 5-10min. Analizuojamame sklype numatytas pėsčiųjų tiltas, bei palei krantinę einantis pėsčiųjų bei dviračių takas.

Pastato pagrindinė idėja- sukurti ryšį su pagrindiniu miesto objektu esančiu priešais - Kauno pilimi. Siekta atkartoti aplinkoje dominuojančius šlaitinius stogus, spalviškumą, norima pastato formomis atkartoti senamiesčio pojūtį, bet ir tuo pačiu sukurti didingumo įspūdį. Tūriai išsidėstę taip, jog sklype esančių pušų būtų išsaugota kuo daugiau, tuo pačiu sukuriant viešasias erdves skirtingose sklypo vietose. Kiekvienas tūris reprezentuoja atskirą funkciją, o pastato funkcinis išplanavimas sukurtas taip, jog pritrauktų žmonių srautus, iš skirtingų pusių, įtraukiant žmones į skirtingas veiklas.

Nagrinėjamos teritorijos parkų ir skverų infrastruktūra labiausiai koncentruota palei upių krantines. Labiausiai neišvystyta apželdinta teritorija yra palei Neries krantinę nuo Brastos g. į šią teritorija taip pat patenka ir nagrinėjamas sklypas. Tai ganėtinai apleista pieva, kurioje gausu daugybė krūmynų. Sklype taip pat randasi ir vertingų medžių “parkelis“, kuris sudarytas iš paprastųjų pušų.

Pagal bendrąjį Kauno miesto planą šiaurinėje dalyje dominuoja mišraus užstatymo teritorijos, atliekančios linijinių centrų funkcijas ir taip pat vidutinio bei mažo intensyvumo gyvenamasias teritorijas. Pakrantė priskirta intensyviai lankymui naudojamų želdinių ir aikščių kategorijai.