Gyvenamasis namas

GYVENAMASIS NAMAS SU DAILININKO STUDIJA

Pastato pagrindinė idėja – darniai įsilieti į aplinką, supančią gamtą, kuri yra griežta tiek savo reljefu, tiek augmenija. Pažvelgus į pastato planus galime matyti, kad pastatas yra vientisas, tačiau tūriškai, galime įžvelgti, kad pastatas yra dalinamas į du atskirus tūrius, kurie turi dvi skirtingas funkcijas – gyvenamąją ir studijos erdvę. Išnaudojus reljefą pastatas tarsi pakabinamas ant šlaito, cokolinis aukštas dalinai paslėptas šlaite, eksponuojamas tik pirmojo aukšto tūris. Iš tolo žiūrint cokolinis aukštas tarsi pranyksta. Nuo vitrininių langų atsispindi pamiškės vaizdai, pastatas tarsi perteikia miško vaizdus.

Į pastatą galimą patekti pro du atskirus įėjimus. Vienas skirtas gyvenamosioms patalpoms, kitas studijai. Pastatas turi du lygius. Cokoliniame aukšte yra virtuvė-svetainė, valgomasis, bei poilsio zona-pirtis, o pirmame aukšte: studijos blokas, pagalbinės patalpos bei miegamieji. Siekta, kad visos trys erdvės: studija, miegamieji ir cokolinis aukštas, turėtų susisiekimą su gamta, bei gražia panorama. Todėl sukuriami balkonėliai pirmame aukšte, o cokoliniame aukšte – terasa su baseinu, jacuzzi ir pasisėdėjimo zona. Studijos blokas kuriamas taip, kad būtų patogus ne tik lankytojui, bet ir savininkui. Sukuriamos draugiškos erdvės poilsiui, darbui, laisvalaikiui.

PASTATO MEDŽIAGIŠKUMAS:

Projektuojamas pastatas vizualiai išraiškingas, tačiau kartu nėra svetimas supančiai aplinkai. Pasirinkta spalvinė paletė puikiai dera su aplinka. Pastato architektūriniame sprendinyje pagrindinės medžiagos – Ruukki Classic skarda, Kebony mediena, betono plokštės ir stiklas. Ruukki Classic skardos pasirinkimas panaikina stogo ir fasado ribas. Plieniniai lakštai pasižymi lengvu montavimu, užtikrina sklandesnį šilumos judėjimą. Uždengti valcų galai bei priekinio krašto užlenkimas pagerina vaizdą prie karnizo – stogas atrodo išbaigtas, tvirtesnis, ilgaamžiškesnis, sumažėja vėjo keliamas triukšmas. Ši medžiaga pasižymi ne tik tvarumu, sandarumu, bet ir tuo pačiu padeda išgauti minimalistinį, estetinį vaizdą.

Kita pasirinkta medžiaga, tai natūrali Kebony mediena. Tai ne tik ekologiška, bet ir ilgaamžė medžiaga. Kebony – tai daugiau nei 20 metų Norvegijos mokslininkų tyrimo rezultatas, kurio pagalba tokios minkštos medžio rūšys kaip pušis ar klevas dėl kebonizacijos proceso tampat okios pat atsparios, nepūvančios, nevaikštančios ir išlaikančios dimensijas kaip tikas ar braziliškas ype. Kebony mediena turi dideli mechaninį atsparumą, elastingumą bei 1 laipsnį atsparumo nuo puvimo. Medis – jaukumo ir prabangos simbolis. Tai puikiai atsispindi šiame projekte, kuriame akivaizdus vientisumas. Siekta, kad medžiagiškai ir spalviškai pastatas tarsi susilietų su pamiške.

Priekiniame fasade panaudojamos taip pat Rieder stiklo pluoštu armuotos betono plokštės. Kadangi šios betono plokštės gaminamos be plieno armatūrų, jos yra labai plonos, o kartu ir labai tvirtos. Šios plokštės taip pat pasižymi lengvumu, elastingumu, tvirtumu, stabilumu bei ilgaamžiškumu. Ši medžiaga ne tik dera su kitomis medžiagomis, bet ir atlieka dviejų tūrių jungiamąją funkciją.